Print & Packaging
سایت آموزشی چاپ و بسته‌بندی

بهترین نوع شکل ترام در چاپ فلکسو چیست ؟

0 978

شکل ترام در چاپ فلکسو انواع مختلفی دارد ولی بهترین نوع شکل ترام در چاپ فلکسو ترامی است که در چاپ مشکلات کمتری برای ما ایجاد کند.

در کلیشه سازی در نرم افزاری که فایل های شما ریپ می شود و یا به عبارت دیگر تبدیل ترام می شود ، قسمتی وجود دارد که اپراتور کلیشه‌سازی می تواند شکل ترام را مشخص کند.

شکل ترام در چاپ فلکسو

انواع شکل ترام در چاپ فلکسو

در چاپ فلکسو شکل ترام های زیادی وجود دارد. بطور مثال می توان به شکل ترام های round, square, Double Circle , elliptical, …    اشاره کرد. البته این شکل ترام‌ها در ترام گذاری نوع AM  مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وقتی شکل ترامی را برای کلیشه انتخاب می کنیم خصوصیات و شکل ترام را باید به دقت در نظر داشته باشیم .

وقتی کلیشه توسط آنیلوکس مرکب دهی می شود و ترام‌ها در تماس با جنس چاپی قرار میگیرند ، مرکب سعی می‌کند بین ترام ها پل تشکیل بدهد و ترام ها را به هم بچسباند. در اتفاق در ترام های بالاتر بیشتر و راحتر اتفاق می افتد . اگر شما از شکل ترامی مثل بیضی یا Elliptical  استفاده کرده باشید این اتفاق راحت‌تر پیش می آید .

نتیجه گیری درباره بهترین نوع شکل ترام در چاپ فلکسو 

متصل شدن ترام ها به هم باعث بالاتر رفتن درصد ترام‌ها می شود و در کل باعث از بین رفتن کنتراست تصویر می شود و این پل‌های کوچک باعث کثیف شدن چاپ شما میشوند.  در کار چاپ به این بالا رفتن درصد ترام ها اصطلاحا دات‌گین می‌گویند.

بنابراین بهتر است در هنگام کلیشه سازی برای چاپ فلکسو از شکل ترام‌های square, euclidean ،elliptical  استفاده نکنید و از ترام های گرد یا Round استفاده کنید تا در ترام‌های بالای ۶۰ درصد پل یا بریج کمتری تشکیل شود و سفارش شما به تمیز چاپ شود.

شکل ترام در چاپ فلکسو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.