Print & Packaging
سایت آموزشی چاپ و بسته‌بندی

کلیشه‌سازی اچ‌دی فلکسو – HD Flexo

0 725

کلیشه‌سازی اچ‌دی فلکسو – HD Flexo راه حلی بود که شرکت اسکو برای حل مشکلات اصلی در چاپ فلکسو ابداع کرد. این تکنولوژی ترام‌گذاری ، در دو ناحیه مشکلات چاپ فلکسو را رفع می‌کند.

کلیشه‌سازی اچ‌دی فلکسو – HD Flexo ، در مناطق خیلی روشن تصویر ، از ترکیبی از ترام‌های ریز و درشت استفاده می‌کند  تا بتواند مشکل حرکت نرم به سمت صفر درصد را حل کند. به این ترام های درشت تر که برای محافظت ترام‌های ریز استفاده می‌شوند دات ساپورت می‌گویند.

کلیشه‌سازی اچ‌دی فلکسو - HD Flexo

مزیت‌های استفاده از دات ساپورت‌ها

ترام‌های درشتی که تولید شده اند از حداقل ترامی که باید در آن منطقه تولید میشد بزرگتر هستند بنابراین پایداری بیشتری در مقابل فشار چاپ خواهند داشت . این ترامهای درشت از وارد شدن ترام‌های ریز به داخل آنیلوکس جلوگیری می‌کنند و از دون زدن ترام‌های زیر در چاپ جلوگیری می‌کند.

  • ترام‌های درشت‌تر از ترام‌های ریزتر محافظت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند ترام‌های ریز خم شوند و یا در طول چاپ بریزند. با این روش می‌توان محو شدن به صفر را در نواس‌ها داشته باشیم. البته این ترام‌های ریز و درشت فقط در چند میلیمتر آخر که به صفر نزدیک می‌شوند ایجاد می‌شوند. این تکنیک فقط در کلیشه سازی دیجیتال قابل انجام می‌باشد.

میکروسل‌ها

اچ‌دی فلکسو برای بالا رفتن دنسیته رنگ‌ها و  یا انتقال بیشتر مرکب به سطح فیلم چاپی بر روی سطح ترام‌ها ، حفره‌هایی بسیار ریزی را ایجاد می‌کند . این حفره‌ها مانند کاسه‌هایی پر از مرکب عمل می‌کنند و مرکب بیشتری را به سطح چاپی منتقل می‌کنند . به این حفره‌ها میکروسل می‌گویند. با تغییر تعداد میکروسل ها بر روی ترام ها مقدار دنسیته چاپی را می‌توان مشخص کرد. این کار با انجام تست‌های مخصوصی که کلیشه سازی ها در اختیارات می‌گذارند قابل انجام است.

کلیشه‌سازی اچ‌دی فلکسو - HD Flexo

  • برای آشنایی بیشتر با نحوه ترام گذاری فول اچ دی می توانید بر روی لینک کلیک کنید .
  • برای آشنایی بیشتر با ترام‌های سرگرد و سرتخت می توانید بر روی لینک کلیک کنید .
  • برای آشنایی بیشتر با سیر تکاملی کلیشه سازی دیجیتال می توانید بر روی لینک کلیک کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.