آموزش طراحی ساختار بسته بندی

اسکو ویژوالایزر

محصول نهایی را زودتر ببین

Esko Visualizer

اسکو ویژوالایزر   –   Esko Visualizer

نرم افزار اسکو ویژوالایزر برنامه ای است که به ما این امکان را می دهد تا مراحل چاپ و پس از چاپ را بر روی بسته بندی خود امتحان کنیم .

در محیط سه بعدی ویژوالایزر ما می توانیم بسته بندی خود را به صورت سه بعدی ببینیم و طرح مورد نظرمان را بر روی آن بیاندازیم و انواع جنس چاپی مانند انواع کاغذ و مقوا از تحریر و گلاسه را به آن بدهیم .

اگر بر روی لفاف های بسته بندی کار می کنیم انواع فیلم متالایز و یا پلی ایتلن و یا پلی استر را امتحان کنیم .  البته در ویژولایژر محدودیتی نداریم و طرحمان را بر روی شیشه و یا فلز نیز می توانیم مشاهده کنیم و تاثیر این جنس را بر روی رنگها ببینیم .

یکی دیگر از مشکلاتی که در چاپ و بسته بندی وجود دارد ساختن ماکت یا موک آپ برای مشتری است و باید طرح را در صورت امکان به صورت یک به یک پرینت گرفت و به شکل واقعی برش و تا زد و برای گرفتن تایید از مشتری ارسال کرد. 

نرم افزار Esko Visualizer

بعد از این که طرح را بر روی جنس مورد نظرمان انداختیم حالا می توانیم انواع فرایندهای پس از چاپ را به محل های مشخص شده طرح بدیهم . در این قسمت انواع پوشش ها مثل لمینت و یو وی مات و براق قابل اجرا می باشد. اگر خواستید می توانید از انواع طلاکوب و نقره کوب استفاده کنید .

یکی از مشکلاتی که طراحان همیشه درگیر آن هستند نمایش طرح نهایی به مشتری است و از آنجایی که می دانید بعضی از کارها مثل چاپ بر روی فیلم متالایز و یا نمایش هولوگرام و یا نمایش رنگ سفید ماسک بر روی فیلم شفاف در محیط نرم افزارهای گرافیکی موجود مثل فوتوشاپ و الستریتور امکان پذیر نیست ، بنابراین توضیح کارنهایی به مشتری و گرفتن تاییده از مشتری بسیار سخت می شود .

 

در نرم افزار Esko Visualizer به راحتی می توانید مشکلات بالا را حل کنید و بر روی طرحی که به شکل سه بعدی ساخته اید  فرآیندهای پس از چاپ را روی آن پیاده کرده اید . خروجی مناسب بگیرد و برای مشتری بفرستید و تاییده را بگیرید.

البته به نظر من مهمترین کمکی که این نرم افزار انجام می دهد به طراحان بسته بندی می باشد . چون به کمک ویژوالایزر می توانند بدون هزینه تولید از تمام خلاقیت خود برای طراحی متفاوت تر از قبل استفاده کنند و ایده های خود را با مشتری در میان بگذارند .

اسکو ویژوالایزر

چه کسانی به این پلاگین‌ احتیاج دارند ؟

 

این برنامه به شدت برای طراحان چاپ فلکسو و گراوور پیشنهاد می شوند و برای طراحانی که در چاپ افست به صورت حرفه‌ای مشغول هستند بسیار مناسب است . با این پلاگ‌این‌ها آماده سازی فایل ها سریع تر و با دقت بیشتری انجام می گردد.

نمونه‌های از طرح‌های آماده شده با نرم افزار Esko Visualizer

با ویژوالایزر بهترین موک آپ ها را بسازید

بعضی از قابلیت‌های مهم نرم افزار Esko Visualizer

چه کسانی به برنامه قدرتمند Esko Visualizer احتیاج دارند ؟

این برنامه به همه طراحان بسته بندی  پیشنهاد می شوند.

برای تهیه این برنامه و آموزش تخصصی آن با شماره 09121885052 تماس بگیرند.

آموزش درست این برنامه از خود این برنامه مهم‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

Z

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://www.printmag.ir/?p=3669

دوره‌ های آموزشی در زمینه چاپ و بسته بندی

اگر قرار هست که یک کاری را به صورت حرفه ای انجام دهیم ، پس به یک سری ابزارهای حرفه‌ای نیز احتیاج داریم . در ادامه این صفحه برای هر کاری در دنیای چاپ و بسته بندی ابزارهای تخصصی روز دنیا را برای افراد حرفه ای شاغل در این کار معرفی می کنم. 

با کلیک بر روی تصویر این نرم افزارها می توانید با محتوی دوره‌های آموزشی آنها آشنا شوید و در صورت نیاز برای مشاوره با من در تماس باشید.

آموزش نرم افزارهای تخصصی برای طراحان بسته بندی

یکی از بهترین نرم افزارهای دنیا برای طراحی ساختار بسته بندی و محاسبات چیدمان و محاسبه قیمت

بهترین پلاگین دنیا برای طراحی گرافیکی بسته بندی و نمایش فرآیند‌های چاپی مخصوص طراحان بسته بندی

برنامه‌ای برای طراحی فروشگاه با محصولات خودمان مخصوص متخصصین بازاریابی و فروش

برنامه ای برای بهینه کردن ابعاد بسته بندی ، محاسبه چیدمان در پالت و تریلی برای تولیدات چاپی بزرگ 

یکی از آموزش‌هایی که در صنعت چاپ ایران جای خالی آن بشدت احساس می‌شود بحث مدیریت رنگ و کالیبراسیون دستگاه‌های مرتبط با چاپ می‌باشد. در آموزش‌های زیر آموزش‌هایی تخصصی برای علاقمندان به این کار آماده شده است.

آموزش مدیریت رنگ از طراحی تا چاپ

آموزش مدیریت رنگ در نرم افزارهای گرافیکی به زبان ساده برای طراحان چاپ آماده شده است و روش درست تنظیم کردن برنامه‌های گرافیکی برای استفاده از پروفایل‌های رنگی در آن توضیح داده شده است.

در این آموزش تمام اصطلاحاتی که مربوط به مدیریت رنگ در چاپخانه است توضیح داده شده است و در آن شما با استانداردهای اصلی دنیا در زمینه چاپ آشنا می‌شوید. این دوره ترجمه یک آموزش خارجی شرکت Xrite می‌باشد.

آموزش استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری رنگ مثل اسپکتروفتومترها و دنستومترها . یادگیری عملی کاربرد قابلیت‌های این ابزارها در چاپ

در چاپ‌های صنعتی بین طراحی و چاپ واحدی بنام Repro یا پیش از چاپ قرار می‌گیرد که وظیفه آماده سازی فایل برای آن چاپ خاص صنعتی را بعهده دارد. در این سری از آموزش‌ها مراحل آماده سازی را در چاپ فلکسو چاپ افست خشک که مخصوص چاپ روی قوطی‌های آلومینیومی است توضیح داده‌ایم . 

این آموزش‌ها به صورت ویدیویی آماده شده‌اند تا قابل استفاده برای کلیه علاقمندان این صنعت در سراسر ایران با قیمتی مناسب باشند.

آموزش آماده سازی فایل برای چاپ‌های صنعتی

در این آموزش با چندین مثال تمام نکاتی که برای ورود به این صنعت احتیاج دارید توضیح داده شده است. این آموزش از آماده سازی رنگها تا ترپ‌گیری ، اصلاح ترام‌ها و چیدمان فایل توضیح داده شده است.

 

در این آموزش با چندین مثال تمام نکاتی برای آماده سازی فایل برای چاپ روی کارتن احتیاج دارید توضیح داده شده است. در این آموزش از کشیدن خط قالب تا نمایش سه بعدی طرح تا آماده سازی فایل توضیح داده شده است. 

در این آموزش یک کارگاه عملی است که در یکی از بزرگترین شرکت‌های ایران برگزار شده است و در آن کلیه مراحل آماده سازی طرح از ابتدا تا آماده سازی پلیت به صورت کارگاهی آموزش داده شده است.

با گذر زمان لیتوگرافی از یک کار هنری تبدیل به یک مهارت کامپیوتری شده است و کلیه مراحل آن کامپیوتری شده است و برای کنترل فایل‌ها و اصلاح آن نیاز به برنامه‌های کامپیوتری داریم . 

در ادامه چند آموزش کاربردی را معرفی کرده‌ام.

آموزش لیتوگرافی و کنترل ، اصلاح فایل نهایی چاپی

این آموزش اولین آموزش ویدیویی لیتوگرافی است . این آموزش توسط کسی که سابقه 9 ساله در لیتوگرافی دارد ساخته شده است و در آن سعی شده است تمام آموزش‌هایی که یک لیتوگراف احتیاج دارد توضیح داده شود. از ترام شناسی تا فرم بندی

در این آموزش روش فرم بندی با نرم افزار Kodak Preps توضیح داده شده است و در آن یاد می‌گیرید که چطور فرم های مختلف چاپی را آماده کنید.

با این برنامه هر نوع فرم کتاب یا مجله را به راحتی و با سرعت می‌توانید ببندید.

آکروبات یکی از برنامه‌هایی است که خیلی از لیتوگرافی‌ها برای کنترل فایل از آن استفاده می‌کنند.  در این آموزش سعی شده تمام مواردی که در آکروبات برای کنترل و اصلاح فایل احتیاج دارید آموزش داده شود.

آرت پرو پلاس به نظر من بهترین برنامه دنیا برای کنترل و اصلاح فایل در چاپ است. این برنامه بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر می‌باشد. در آموزش تمام نیازهای کنترلی شما برای انواع چاپ مثل فلکسو و افست آموزش داده شده است.

کار حرفه‌ای احتیاج به ابزار حرفه‌ای دارد. برنامه‌های الستریتور و فوتوشاپ برنامه‌هایی هستند که برای عموم ساخته شده اند و برای آماده سازی فایل برای چاپ‌های تخصصی و صنعتی آماده نشده‌اند و ابزارهایی که یک متخصص احتیاج دارد را در خود ندارند.

بنابراین شرکت‌هایی مثل شرکت Esko‌ پلاگین‌هایی تخصصی مخصوص کنترل و اصلاح برای آنها آماده کرده اند.

آموزش برنامه‌های تخصصی برای اصلاح و آماده سازی فایل برای چاپ

پلاگین اسکو دسک پک بهترین پلاگین دنیا برای آماده سازی فایل برای انواع چاپ است. این پلاگین برای نرم افزار الستریتور ساخته شده است و به تفکیک کار ابزارهای لازم برای آماده سازی فایل را می‌دهد. این پلاگین در اکثر شرکت‌های بزرگ ایران و دنیا استفاده می‌شود.

پلاگین اسکو دسک پک پلاگین فوق العاده‌ای است که شرکت اسکو برای فوتوشاپ ساخته است. این پلاگین ضعف‌های فوتوشاپ در زمینه کار با رنگهای اسپات را پوشش می‌دهد و امکان آماده سازی تصاویر در چاپ فلکسو را به تفکیک کار می‌دهد.

سایت پرینت مگ برای شرکت‌ها و سازمانها کلاس های حضوری نیز برگزار می کند.

کارگاه‌های حضوری

دوره کنترل کیفیت از طراحی تا چاپ

دوره مدیریت رنگ از طراحی تا چاپ

آموزش حضوری نرم افزارهای شرکت اسکو

آموزش و راه اندازی نرم افزارهای تخصصی چاپ

نرم افزار تخصصی پروف گیری چاپ

نرم افزار اتوماتیک سازی فرآیندهای پیش از چاپ

نرم افزارهای تخصصی تهیه فیلم لیتوگرافی با پرینتر جوهر افشان

نرم افزار تخصصی کنترل فرآیند چاپ

کلیه این آموزش‌ها به صورت گروهی هم قابل اجرا در سراسر ایران هستند.

در صورت نیاز به مشاوره و توضیحات بیشتر می‌توانید با شماره من 09121885058 تماس بگیرید.