Print & Packaging
سایت آموزشی چاپ و بسته‌بندی

جهت رول پیچی فیلم

0 767

به عمل جمع کردن فیلم چاپ شده به دور بوبین ، رول پیچی می گویند .

جهت رول پیچی فیلم یکی از مهمترین پارامترهای کار چاپ شده می‌باشد . وقتی طرح‌های چاپی بر روی فیلم  چاپ می‌شوند ، قبل از ارسال به کارخانه مشتری باید به رول‌های کوچکتری تبدیل شوند تا در ماشین پرکن قراربگیرند . به این کار اسلیت کردن گفته می‌شود. هر کدام از این اسلیت‌ها که حاوی یک طرح هستند و  هر کدام از این طرح‌ها بعد از برش نهایی در جهتی قرار می‌گیرند. اگر قرار باشد این لیبل‌های چاپ شده و یا طرح‌های چاپ شده بوسیله ماشین به دور ظرف محصول چسبانده شوند ویا بوسیله ماشین های پرکن به دور محصول پیچیده شوند باید دارای جهت مناسبی برای ماشین باشند وگرنه طرح بصورت برعکس و نامناسب قرار می‌گیرد.

بنابراین چاپخانه‌ها قبل از شروع به کار ،حتما جهت رول پیچی ماشین پرکن و یا لیبل زن را از مشتری می‌پرسند تا رول‌های نهایی را ،در جهت مناسب ماشین مشتری تحویل دهند . وگرنه باید کلیه رول‌ها دوباره باز‌پیچی شوند که موجب صرف زمان و هزینه برای مشتری و چاپخانه می‌شود.

کارخانه‌های موادغذایی که برای بسته بندی محصولاتشان از ماشین استفاده می‌کنند و باید با مراجعه به نقشه ماشین جهت رول پیچی را به چاپخانهارائه کنند.

در زیر دو نوع نقشه نسبت به شرایط قرار گرفتن مناطق چاپی ، در داخل رول و یا بیرون رول به تصویر کشیده شده است که نحوه اسم گذاری آنها در چاپخانه های ایرانی را   مشخص کرده است  .

سمت روی رول

Unwinding-Front

سمت پشت رول

Unwinding inside Print

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.