Print & Packaging
سایت آموزشی چاپ و بسته‌بندی

گردش کار طراحی در چاپ جعبه محصول

گردش کار طراحی جعبه محصول از ابتدا تا انتها در ۶ مرحله به کمک نرم افزارهای تخصصی

0 122

گردش کار طراحی در چاپ جعبه محصول موضوعی است که طراحان زیادی با آن درگیر هستند.

زمان سعی و خطا با وجود نرم‌افزارهای تخصصی ، برای هر صنعتی دیگر تمام شده است. در دنیای امروز که رقابت به شدت دیده می‌شود ، برنده رقابت کسی است که سرعت و دقت بیشتری داشته باشد. بنابراین استفاده از نرم ‌افزارهای تخصصی برای طراحی و آماده سازی فایل برای چاپ جعبه محصول بسیار با اهمیت است.

در تصاویر زیر سعی کردم بهترین گردش کاری که در کشورهای پیشرفته از آن استفاده می‌شود را برایتان آماده کنم .

فهرست مطالب

طراحی جعبه محصول در ۶ مرحله

گردش کار طراحی در چاپ جعبه محصول

جمع‌آوری اطلاعات محصول

اولین قدم برای آماده سازی جعبه یک محصول جمع‌آوری اطلاعات اولیه درباره محصول است.

با توجه به اطلاعات اولیه محصول می‌توانیم برای طراحی جعبه‌ای مناسب آن اقدام کنیم .     

 

Esko ArtiosCad

طراحی ساختار جعبه محصول

در طراحی ساختار جعبه به غیر از زیبای جعبه باید به مواردی مثل مقدار پرت مقوا در تولید دقت کنیم .
جعبه را باید طوری طراحی کنیم که بیشترین تعداد آن محصول در کارتن نهایی جای بگیرد تا در هزینه‌های حمل و نقل محصول صرفه جویی شود.
تمام موارد تخصصی مثل موارد بالا فقط در برنامه‌های حرفه‌ای قابل اجرا هستند.

Esko DeskPack & Studio

طراحی گرافیکی جعبه محصول

طرح تیغی را که در آرتیوس‌کد طراحی کردید را در الستریتور باز کنید و در حین طراحی نتیجه کارتان را به صورت سه‌بعدی ببینید .
در نهایت فرآیندهایی مثل ترپ‌گیری و اصلاح ترام‌ها را انجام دهید.
به راحتی یک خروجی سالم از طرح گرافیکی‌تان آماده کنید.

Esko Art Pro Plus

کنترل نهایی فایل خروجی

فایل پی‌دی‌اف آماده شده را در آرت‌پرو‌پلاس کنترل کنید و با ابزارهای قدرتمند ، فایل‌نهایی رو پریفلایت کنید و همه موارد مثل ترام‌های درصد پایین تصاویر و یا ضخامت خطوط را به صورت اتوماتیک کنترل کنید.
حالا با خیال راحت فایل نهایی را برای لیتوگرافی ارسال کنید.

Esko Plato

چیدمان جعبه‌ها

برای چیدمان جعبه‌ها فقط باید طرح تیغ چیدمان شده در آرتیوس‌کد را در نرم افزار قدرتمند پلیتو باز کنید و پی‌دی‌اف تکی چیدمان را معرفی کنید.
کلیه جعبه‌ها با دقت و سرعت بالا چیده می‌شوند و با سیستم اتوماتیک می‌توانید کالربار و رجیسترهای لازم را به بر روی مقوا قرار دهید.

گردش کار طراحی در چاپ جعبه محصول

جعبه محصول نهایی

با استفاده از یک ورک‌فلوی کامل و حرفه‌ای جعبه محصول چاپ شده دقیقا مثل طراحی اولیه خواهد بود و مشکلات بین چاپخانه و مشتری کمتر خواهد شد.
ورک‌فلوی حرفه‌ای باعث جلوگیری از هدر رفتن زمان و مواد اولیه می‌شود و همه برنامه‌ها با هم سازگار هستند.

طراحی بسته‌بندی  با طراحی ساختار بسته‌بندی شروع می‌شود.

الستریتور یا برنامه‌های دیگر طراحی وکتوری حتی برنامه‌هایی مثل اتوکد هم برای طراحی ساختارهای بسته‌بندی ساخته نشده اند.چون  این برنامه‌ها خیلی از کارهای تخصصی را نمی‌توانند برای ما انجام دهند. 

برنامه‌ها تخصصی طراحی ساختار بسته‌بندی یا جعبه بغیر از طول ، عرض و ارتفاع ضخامت جنس چاپی را نیز می‌فهمند. در طراحی به ما کمک می‌کنند تا راحت‌تر ، سریع‌تر و با دقیق‌تر طراحی کنیم .

در برنامه‌های غیر تخصصی همه چیز را باید خودتان آماده کنید ولی در برنامه‌های تخصصی مثل آرتیوس‌کد نمونه‌های پرمصرف از قبل آماده شده‌اند و فقط شما باید ابعاد را وارد کنید و در صورتی که اشتباهی داشته باشید و ابعاد قسمتی را اشتباه وارد کرده باشید به شما خطا می‌دهد.

الستریتور برنامه تخصصی برای چاپ و بسته‌بندی نیست.

الستریتور یا کرل دراو برنامه‌های تخصصی برای طراحی بسته‌بندی نیستند. این برنامه‌ها نرم‌افزارهای عمومی هستند که از آنها برای هر کاری می‌توانیم استفاده کنیم. برنامه‌های تخصصی مثل ArtPo، PackEdge و یا نرم افزار جدید Packs  برنامه‌هایی هستند که برای طراحی بسته‌بندی ساخته شده‌اند.

این برنامه‌ها مرکب ، فرآیندهای چاپی و خیلی موارد مهم در طراحی می‌شناسند و ما این موارد را می‌توانیم تنظیم کنیم. بطور مثال الستریتور فرق مرکب Opaque و Transparent را نمی‌شناسد. 

 شرکت اسکو با ساختن پلاگ‌این‌های دسک‌پک و استودیو  نرم‌افزار الستریتور را از یک برنامه معمولی به یک برنامه تخصصی برای طراحی بسته‌بندی تبدیل کرد.

در این مقاله سعی کردم شما را با گردش کار طراحی در چاپ جعبه محصول آشنا کنم و شما را با بهترین برنامه‌های تخصصی برای طراحی جعبه محصول آشنا کنم . امیدوارم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

تماس بگیرید​

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت پیاده سازی و آموزش این سیستم با شماره 09121885052 تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.