Print & Packaging
سایت آموزشی چاپ و بسته‌بندی

نرم افزار Esko Visualizer

0 1,383

نرم افزار Esko Visualizer برنامه ای است که به ما این امکان را می دهد تا مراحل چاپ و پس از چاپ را بر روی بسته بندی خود امتحان کنیم . در محیط سه بعدی ویژوالایزر ما می توانیم بسته بندی خود را به صورت سه بعدی ببینیم و طرح مورد نظرمان را بر روی آن بیاندازیم و انواع جنس چاپی مانند انواع کاغذ و مقوا از تحریر و گلاسه را به آن بدهیم و اگر بر روی لفاف های بسته بندی کار می کنیم انواع فیلم متالایز و یا پلی ایتلن و یا پلی استر را امتحان کنیم .  البته در ویژولایژر محدودیتی نداریم و طرحمان را بر روی شیشه و یا فلز نیز می توانیم مشاهده کنیم و تاثیر این جنس را بر روی رنگها ببینیم .

 

نمونه ویژوالایزر

بعد از این که طرح را بر روی جنس مورد نظرمان انداختیم حالا می توانیم انواع فرایندهای پس از چاپ را به محل های مشخص شده طرح بدیهم . در این قسمت انواع پوشش ها مثل لمینت و یو وی مات و براق قابل اجرا می باشد. اگر خواستید می توانید از انواع طلاکوب و نقره کوب استفاده کنید .

یکی از مشکلاتی که طراحان همیشه درگیر آن هستند نمایش طرح نهایی به مشتری است و از آنجایی که می دانید بعضی از کارها مثل چاپ بر روی فیلم متالایز و یا نمایش هولوگرام و یا نمایش رنگ سفید ماسک بر روی فیلم شفاف در محیط نرم افزارهای گرافیکی موجود مثل فوتوشاپ و الستریتور امکان پذیر نیست ، بنابراین توضیح کارنهایی به مشتری و گرفتن تاییده از مشتری بسیار سخت می شود .

یکی دیگر از مشکلاتی که در چاپ و بسته بندی وجود دارد ساختن ماکت برای مشتری است و باید طرح را در صورت امکان به صورت یک به یک پرینت گرفت و به شکل واقعی برش و تا زد و برای گرفتن تایید از مشتری استفاده کرد.

visualizer03

در نرم افزار اسکو ویژوالایزر به راحتی می توانید مشکلات بالا را حل کنید و بر روی طرحی که به شکل سه بعدی ساخته اید  مراحل پس از چاپ را روی آن پیاده کرده اید . خروجی مناسب بگیرد و برای مشتری بفرستید و تاییده را بگیرید.

البته به نظر من مهمترین کمکی که این نرم افزار انجام می دهد به طراحان بسته بندی می باشد . چون به کمک ویژوالایزر می توانند بدون هزینه تولید از تمام خلاقیت خود برای طراحی متفاوت تر از قبل استفاده کنند و ایده های خود را با مشتری در میان بگذارند .

در زیر به ویدیویی که توسط شرکت اسکو ساخته شده است توجه کنید . 

برای تهیه این برنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود برنامه اسکو ویژوالایزر

 

اگر علاقمند به یادگیری این برنامه قدرتمند هستید بر روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش ویدیویی اسکو ویژوالایزر

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.