Print & Packaging
سایت آموزشی چاپ و بسته‌بندی

نرم افزار Esko Visualizer

0 1,450

نرم افزار Esko Visualizer برنامه ای است که به ما این امکان را می دهد تا مراحل چاپ و پس از چاپ را بر روی بسته بندی خود امتحان کنیم .

در محیط سه بعدی ویژوالایزر ما می توانیم بسته بندی خود را به صورت سه بعدی ببینیم و طرح مورد نظرمان را بر روی آن بیاندازیم و انواع جنس چاپی مانند انواع کاغذ و مقوا از تحریر و گلاسه را به آن بدهیم .

اگر بر روی لفاف های بسته بندی کار می کنیم انواع فیلم متالایز و یا پلی ایتلن و یا پلی استر را امتحان کنیم .  البته در ویژولایژر محدودیتی نداریم و طرحمان را بر روی شیشه و یا فلز نیز می توانیم مشاهده کنیم و تاثیر این جنس را بر روی رنگها ببینیم .

نرم افزار Esko Visualizer

برای مطالعه بیشتر درباره معرفی برنامه آرتیوس کد بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بعد از این که طرح را بر روی جنس مورد نظرمان انداختیم حالا می توانیم انواع فرایندهای پس از چاپ را به محل های مشخص شده طرح بدیهم . در این قسمت انواع پوشش ها مثل لمینت و یو وی مات و براق قابل اجرا می باشد. اگر خواستید می توانید از انواع طلاکوب و نقره کوب استفاده کنید .

یکی از مشکلاتی که طراحان همیشه درگیر آن هستند نمایش طرح نهایی به مشتری است و از آنجایی که می دانید بعضی از کارها مثل چاپ بر روی فیلم متالایز و یا نمایش هولوگرام و یا نمایش رنگ سفید ماسک بر روی فیلم شفاف در محیط نرم افزارهای گرافیکی موجود مثل فوتوشاپ و الستریتور امکان پذیر نیست ، بنابراین توضیح کارنهایی به مشتری و گرفتن تاییده از مشتری بسیار سخت می شود .

یکی دیگر از مشکلاتی که در چاپ و بسته بندی وجود دارد ساختن ماکت یا موک آپ برای مشتری است و باید طرح را در صورت امکان به صورت یک به یک پرینت گرفت و به شکل واقعی برش و تا زد و برای گرفتن تایید از مشتری ارسال کرد.

اسکو ویژوالایزر

برای مطالعه بیشتر درباره برنامه اسکو دسک پک بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

در نرم افزار Esko Visualizer به راحتی می توانید مشکلات بالا را حل کنید و بر روی طرحی که به شکل سه بعدی ساخته اید  فرآیندهای پس از چاپ را روی آن پیاده کرده اید . خروجی مناسب بگیرد و برای مشتری بفرستید و تاییده را بگیرید.

البته به نظر من مهمترین کمکی که این نرم افزار انجام می دهد به طراحان بسته بندی می باشد . چون به کمک ویژوالایزر می توانند بدون هزینه تولید از تمام خلاقیت خود برای طراحی متفاوت تر از قبل استفاده کنند و ایده های خود را با مشتری در میان بگذارند .

ویدیویی از توانایی های نرم افزار Esko Visualizer

نمونه‌های از طرح‌های آماده شده با نرم افزار Esko Visualizer

بعضی از قابلیت‌های مهم نرم افزار Esko Visualizer

  • در ویژوالایزر هر نوع متریالی وجود دارد و چاپ شدن طرح را روی آن متریال می توانید بررسی کنید.
  • در ویژوالایزر متریال‌های شفاف وجود دارد و در صورت وجود رنگ سفید ماسک می توانید از درست بودن ماسک طرح مطمئن شوید و یا نتیجه را با ماسک مورد نظر به مشتری نشان دهید.
  • ویژوالایزر از انواع طلاکوب و نقره کوب سرد و گرم پشتیبانی می‌کند.
  • در ویژوالایزر انواع امباس را می‌توانید شبیه سازی کنید.
  • در ویژوالایزر به انواع پوششها مثل سلفون یا یووی به صورت کامل و یا موضعی دسترسی دارید.
  • برای طرح های خاص می توانید قالب برش خودتان از قالب سازی به صورت تا شده با فرمت آرتیوس کد بگیرید و طرح تان را روی آن بیاندازید.
  • در مورد موک‌ آپ های خاص که نمونه آن را ندارید می‌توانید از نمونه‌های آماده که در سایت پرینت مگ ارایه می‌شوند استفاده کنید. لینک نمونه‌ها
  • از ویژوالایزر می‌توانید خروجی ویدیویی یا تصویری بگیرید تا برای مشتری ارسال کنید.

با ویژوالایزر بهترین موک آپ ها را بسازید

اگر علاقمند هستید که برنامه فوق العاده اسکو ویژوالایزر را به همراه آموزش ویدیوی آن به زبان فارسی تهیه کنید بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

در این مطلب سعی شده شما را با نرم افزار اسکو ویژوالایزر آشنا کنیم . در این سایت مطالب دیگری هم درباره آموزش چاپ افست و یا آموزش چاپ فلکسو  وجود دارد . به راحتی با جستجو در سایت می‌توانید آنها را پیدا کنید و یا با کلیک بر روی دکمه های زیر به تمام مطالب آن بخش دسترسی پیدا کنید.

با ثبت نظرتان در قسمت کامنت‌ها ما را در ارایه مطالب مفید‌تر کمک کنید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.